O projekte:

Zadávateľ: Pavol Kamien
Dátum realizácie: Jún 2020
Web stránka: https://chatakamien.sk

Zadávateľ

Zadávateľom projektu redizajnu web stránky chaty Kamien bol pán Kamien, ktorý podniká v oblasti reakreačného ubytovania na Martinských Holiach. Luxusná chata Kamien sa nachádza v tesnej blízkosti ujazdoviek areálu Winter Park Martinky. Ubytovanie ponúka hneď niekoľko nadštandardných služieb ako sú súkromie, detské ihrisko v areály chaty, či vlastná welnness s  infra saunou a vírivkou.

Zadanie

Zadaním bolo vytvoriť web stránku, ktorá prehľadne odprezentuje naštadardné služby luxusnej chaty Kamien a ponúkne návštevníkom všetky potrebné informácie k vytvorenie rezervície bez potrevy opustiť stránku.

Web stránka

Tvorbe stránky prechádzali analýza kľučových slov, či užívateľské testovanie navrhnutej štruktúry a z nej vychádzajúceho dizajnu. Stránka obsahuje všetko, čo potencionálny návštevník môže o ubytovaní hľadať. Dotazník a užívateľské testovanie ukázalo, že medzi tieto informácie patrí foto galéria chaty, referencie návštevníkov, dostupnosť termínov, ceny, či aktivity, ktoré je možné v okolí vykonávať. Všetky tieto informácie sú ľahko dohľadateľné v hlavnom menu, čo umožňuje rýchle nájdenie potrebných informácií a jednoduchú orientáciu na webe.

Web stránka je na open source riešení WordPress, pričom jej vizuálnu podobu som tvoril web builderom DIVI. Je to skvelá možnosť ako získať custom riešenie za priateľné náklady ktoré ušetríte za programovanie na mieru. Samozrejmosťou je aj responzívny dizajn ako môžete vidieť nižšie.

Farby a písmo

Nakoľko Chata Kamien ponúka luxus, aj jej prentácia musí byť luxusná. Čistota dizajnu s použitím zlatej farby v kontraste s čiernou splnili všetky nastavené požiadavky a šedá s bielou ich elegantne dopĺňajú. 

Pre bežné texty som použil štandardný Arial font, ktorý je bezpätkový a prirodzene ľahko čitateľný pri správnom zvolení riadkovania. Nadpisy a podnadpisy sú výrazne odlišené luxusne pôsobiacím a štýlovým fontom Playfair Display.